نژادپرستی علیه ایرانی ها پشت ویترین ترکیه ای!

ساخت وبلاگ
چکیده : طی چند روز اخیر عکسی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که واکنش های بسیاری را از سوی کاربران فضای مجازی ... با عنوان : نژادپرستی علیه ایرانی ها پشت ویترین ترکیه ای! بخوانید :

نژادپرستی علیه ایرانی ها پشت ویترین ترکیه ای!

طی چند روز اخیر عکسی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که واکنش های بسیاری را از سوی کاربران فضای مجازی به همراه داشت.

به گزارش ایسنا، برخی در نگاه اول، آن را یک شیطنت رسانه ای دانستند و اعتنای

نژادپرستی علیه ایرانی ها پشت ویترین ترکیه ای!

طی چند روز اخیر عکسی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که واکنش های بسیاری را از سوی کاربران فضای مجازی به همراه داشت.

به گزارش ایسنا، برخی در نگاه اول، آن را یک شیطنت رسانه ای دانستند و اعتنایی نکردند. در مقابل، برخی با تاسف گفتند که ایرانیان این همه به ترکیه می روند، هزینه می کنند و در نهایت ترک ها اینگونه با ما رفتار می کنند. این دسته معتقد بودند که <<ما با سفر به ترکیه، آنجا را آباد کرده ایم!>>

اما این عکس تنها در شبکه های اجتماعی ایران بازتاب نداشت بلکه روزنامه های ترکیه نیز به این مساله پرداختند. برخی از شهروندان ترک نیز با انتشار عکس در صفحات شخصی خود، آن را محکوم کردند.

یکی از شهروندان ترکیه با ابراز تاسف نوشت: <<حتی راستی ها در غرب علیه مهاجران اینگونه ننوشتند.>>

کار بالا گرفت تا آنجا که شبکه دولتی TRT ترکیه اعلام کرد علاوه بر پلیس، استانداری دنیزلی نیز تحقیقاتی را در این باره آغاز کرده است.

ماجرا از این قرار بود که چندی پیش صاحب ۲۳ ساله مغازه ای در شهر دنیزلی ترکیه، سه پلاکارد را روی ویترین مغازه اش چسباند و که محتوای این پلاکاردها این بود: <<شهروندان افغانستان، سوریه و ایران نمی توانند وارد این مغازه شوند و خرید کنند. اگر وارد شوند، کتک می خورند!>> چند روز بعد، یک مهاجر با دیدن این پلاکاردها، عکس آنها را گرفت و تصویر را در فضای مجازی منتشر کرد.

پس از افزایش جنجال ها، پلیس مغازه دار را برای ارائه توضیحات درباره این پلاکاردهای بیگانه ستیز بازداشت و پس از مدتی وی را آزاد کرد و این پلاکاردها هم از روی شیشه مغازه برداشته شد.

دنیزلی یکی از شهرهای جنوب غربی ترکیه است که در فاصله ۴۶۶ کیلومتری در جنوب غربی آنکارا قرار دارد. این شهر میزبان بیش از ۱۵ هزار پناهجو و مهاجر است که پناهجویان سوری در راس آن قرار دارند. همچنین برخی از پناهجویان ایرانی در این شهر به صورت موقت برای رفتن به کشورهای اروپایی و آمریکا حضور دارند.

علمی - سیاسی و . . . ...
ما را در سایت علمی - سیاسی و . . . دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 6 دی 1397 ساعت: 20:37